IMG_4485Zbuduj swój wymarzony rower
Nasz sklep Konwa BikeNasza pracownia
Konwa Bike FS 2019Born in Bielsko-Biała forest…
IMG_0826Testy i fitting rowerów w terenie!
DSCF5412Doświadczenie najlepszych w kraju
APC_2167Najnowsze technologie na rynku
Mój własny serwis :)Własny serwis i magazyn na miejscu
Technologia EPS bezpieczniejsza i lżejszaBezpieczniejsza technologia EPS
Marek Konwa

Odzież kolarska Martombike PRO

IMG_9276

 

Już kilkaset kilometrów w siodełku za mną, więc mogę coś więcej napisać o nowych strojach Martombike PRO. Pierwsze jazdy były już w Polsce w deszczowej aurze, natomiast tutaj w Hiszpanii codziennie używam różnego zestawu rzeczy.

Marek Konwa w strojach na sezon 2016

Marek Konwa w strojach na sezon 2016

Na początek napiszę o zimowej kurtce Ermes, która aktualnie jest na topie oparta na modelu 390 wykonana z włoskiego materiału Ermes z membraną Zero Wind.  Znakomicie nadaję się na aktualną pogodę nie tylko w Polsce heh Jest wodoodporna, ale oddycha nie tak jak inne kurtki, które nie przepuszczają powietrza! Zajmuję bardzo mało miejsca, spokojnie mieści się do małej kieszonki w kamizelce, najbardziej co mi się w niej podoba to jest to, że po założeniu sama dopasowuje się do naszego ciała i nigdzie nie uwiera :) Super zakończone i wyslimowane rękawy nie fruwają w powietrzu jak tylko wiatr zawieje.

Kurtka Martombike model 390 z membrana Zero Wind

Kurtka Ermes Martombike model 390 z membrana Zero Wind

Z racji tego iż zawsze miałem jakieś tam problemy mniejsze lub większe z obtarciami na „tyłku” w zależności od długości treningu, czy warunków pogodowych, nawet stosując najlepsze maści. W tym sezonie moja bolączka została rozwiązana odkąd jeżdżę w spodenkach z wkładką Martombike Laser Cut Pad, która jak sama nazwa mówi jest wycinana laserowo. Wygląda ona banalnie prosto a do tego jakby była wszyta na lewą stronę, tak też każdy myśli na początku a właśnie w tym tkwi cały szczegół. Sama jazda jest bardzo komfortowa od początku i tak też zostaję do samego końca, nie ma różnicy ile czasu siedzisz na siodełku można jeździć bez końca w końcu :) Wybrałem model spodenek 573, krój i dopasowanie jak dla PRO zawodnika, płaskie szwy w niczym nie przeszkadzają…

Poniżej krótki filmik przedstawiający jak sama wkładka jest rzeźbiona laserem:

Wkładka Dolomity PRO Martombike

Wkładka Martombike Laser Cut Pad

Kolejną rzeczą używaną ostatnio praktycznie codziennie jest długa bluza z materiału Venezia wykonana w technologii DryClim. Jej zaletami jest to, że bardzo szybko odprowadza wilgoć np. z koszulki założonej pod spodem, w związku z tym możemy jeździć bez obaw iż przewieje Nas wiatr jak się spocimy. Sam krój i dopasowanie nie jest bardzo obcisłe, bo najwyższy model bluzy wykonany jest z materiału Superroubaix, który posiada bardziej przylegle i wyprofilowane rękawy. W razie czego zawsze pod ręką mam minimalistyczną kamizelkę bardzo dopasowaną posiada ona także dwie sprawne kieszonki, gdzie dodatkowo na zjazd możemy włożyć np. kurtkę Ermes oraz telefon, czy jakieś batoniki żeby nas nie odcięło na długim treningu :)

Bluzka z materiały Dry UP, kamizelka 85 Vest Martombike

Bluzka z materiału Venezia w technologii DryClim, kamizelka 85 Vest Martombike

Dostawa rzeczy na pierwszą część sezonu od Martombike

Dostawa rzeczy na pierwszą część sezonu od Martombike